rezerwuj wizytęporada zielarska

Gabinet Terapii Naturalnych


Medycyna Manualna Hirudoterapia Terapia Wisceralna Akupunktura Fitoterapia Terapia Ruchem

strzałka

Terapia ruchem

. . . .

"Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu." Wojciech Oczko – Nadworny lekarz Królów Polskich

Terapia ruchem to nieodłączna część terapii naturalnych, jest bowiem tym, co powinno nam towarzyszyć każdego dnia, to warunek zachowania pełni zdrowia i sprawności. Ruch jest celem samym w sobie. Pierwszy ruch, który wykonaliśmy był naszym najważniejszym sukcesem. Połączenie zygot w łonie naszej matki – cud ekspansji życia. Później jako niemowlę sięgaliśmy po przedmioty w zasięgu naszego wzroku, następnie postanowiliśmy powstać i iść byle przed siebie. Nie udało nam się to od razu ale nie poddawaliśmy się. Jako dzieci biegaliśmy z kolegami na podwórku, jako nastolatkowie za partnerami, a jako dorośli utraciliśmy ten fizyczny wektor, który pozwalał nam sięgać tam „..gdzie wzrok nie sięga”. Nasze ambicje jak i ograniczenia rodzą się w naszej głowie. Człowiek jest zdolny do niesamowitych rzeczy, więc warto uwierzyć, że jeśli ktoś czegoś dokonał, to my też jesteśmy w stanie. Jeśli nikt tego jeszcze nie dokonał, to oznacza, że możemy być pierwsi.

Te motywacyjne słowa można odnieść do siebie, w którym miejscu byśmy się nie znajdowali, najważniejszy jest cel, który chcemy osiągnąć i droga jaką mamy do przejścia. Najważniejszy jest pierwszy krok, a ja Ci w nim pomogę.

Terapia ruchem jest bazą, która uzupełnia inne terapie bowiem nie ma zdrowia bez ruchu – poprawnego ruchu. Mimo, że na zdjęciach naszego gabinetu widać gumy, drążki, sztangi, hantle i ciężary, to podstawą, którą należy wyćwiczyć by można zacząć trening siłowy lub funkcjonalny jest stabilność i równowaga we własnym ciele, ze swoją masą ciała. Trening oddechowy, trening mobilności, trening koordynacji ruchowej, trening podstawowych wzorców ruchowych jak podnoszenie, podciąganie i przysiad – to jest baza, której brakuje dziś większości z nas i co powoduje, że nie czujemy się dobrze we własnym ciele. Dlatego w pierwszym etapie skupiam się na budowaniu fundamentów poprawnego ruchu, a dopiero później można rozpocząć trening funkcjonalny. Nie zajmuję się treningiem kulturystycznym, a wytrzymałościowo-siłowym oraz funkcjonalnym. Jeśli Twoim celem jest przede wszystkim schudnąć, to również jesteś we właściwym miejscu.

 

 

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

zostaw nam wiadomość

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Zadzwoń:

666 363 001
 

lub napisz:
kontakt@dobroduszy.pl