rezerwuj wizytęporada zielarska

Gabinet Terapii Naturalnych


Medycyna Manualna Hirudoterapia Terapia Wisceralna Akupunktura Fitoterapia Terapia Ruchem

strzałka

Blog

. . . .

01 06.2020

Uziemianie receptą na zdrowie!

Kiedy czujesz, że przygniata Cię ciężar codziennych obowiązków, zmęczenie psychiczne/fizyczne daje Ci w kość, ciągle brakuje Ci energii i chęci do działania, to skorzystaj z uziemiania dla własnego komfortu psychicznego i zdrowia. Pamiętaj! Lek jest tuż pod Twoimi stopami. To Ziemia!

          Historia ta zaczyna się od mężczyzny, który na co dzień zajmował się montażem telewizji kablowej… pewnego dnia Clinton Ober doszedł do wniosku, że każdy człowiek posiada połączenie bioelektryczne z Ziemią. Chcąc sprawdzić swoje założenie, oplótł swoje łóżko srebrną taśmą i stworzył w ten sposób elementarną sieć energetyczną, którą podłączył do metalowego pręta włożonego w ziemię w ogrodzie i… poszedł spać.

Rano obudził się wypoczęty, pełen energii i co ciekawe, chroniczny ból pleców, który towarzyszył mu od dłuższego czasu znacznie się zmniejszył. W późniejszym czasie pionierskiemu eksperymentowi poddali się też sąsiedzi i kilku znajomych Obera, za każdym razem dochodzili do podobnych wniosków. 
Choć początkowo uczeni nie byli zainteresowani odkryciem Obera, przez ostatnie 20 lat dokonano wiele badań tego zjawiska. Przegląd dowodów naukowych i obserwacji klinicznych dowodzi, że uziemianie powinno się wprowadzić do praktyki klinicznej medycyny prewencyjnej.

         
          Udowodniono, że regulacja i eliminacja potencjałów w środowisku elektrycznym organizmu ludzkiego przez masę Ziemi może odgrywać fundamentalną rolę w regulacji procesów bioelektrycznych i bioenergetycznych, a za zjawisko to odpowiedzialny jest potencjał elektromagnetyczny Ziemi. Kontakt z ziemią wyrównuje nasze pole elektromagnetyczne, neutralizuje ładunki w ciele, przez co naturalnie chroni endogenne pole naszego ciała i układ nerwowy przed zewnętrznymi zakłóceniami elektrycznymi oraz stabilizuje naszą fizjologię na najgłębszych poziomach. Efekty są systemowe, fundamentalne i często szybko się rozwijają. Dotyczą stanu zapalnego, odpowiedzi immunologicznej, gojenia się ran oraz zapobiegania i leczenia przewlekłych chorób zapalnych i autoimmunologicznych. Uziemienie organizmu zmniejsza ból i powoduje mierzalne różnice w stężeniach białych krwinek, cytokin i innych cząsteczek zaangażowanych w odpowiedź zapalną. Reguluje poziom kortyzolu we krwi, przez co redukuje ogólny poziom stresu i napięcia w organizmie oraz poprawia rytm snu. Dodatkowo zwiększa ładunek powierzchniowy czerwonych krwinek, a tym samym zmniejsza lepkość krwi i zbrylanie, dlatego wydaje się być jedną z najprostszych, a jednocześnie najgłębszych interwencji mających na celu zmniejszenie ryzyka sercowo-naczyniowego i zdarzeń sercowo-naczyniowych takich jak: zawał, udar.

 

       Uziemianie jest proste i darmowe ;) Wystarczy, już kilkanaście minut chodzenia bosymi stopami po trawie, ziemi lub piasku, żeby poprawić sobie humor, koncentrację, uważność, uspokoić skołatane nerwy, nabrać chęci do działania i mieć głowę pełną pomysłów. Dodatkowo otrzymasz peeling i akupresurę stóp w pakiecie, bo małe kamyczki i leśne igliwie nie oszczędza nikogo ;)

Możesz chodzić, biegać, lub w wersji dla leniuszków: usiąść lub położyć się na ziemi i nagą częścią ciała (np. ramieniem, dłonią, nogą) dotykać jej powierzchni. Relaks gwarantowany ;)
Dodatkowo chodzenie boso kompleksowo aktywuje pracę mięśni podudzia, co po całym dniu chodzenia w pełnym obuwiu lub gorzej, bo dress code tego wymaga – obcasach – jest wybawieniem dla naszych nóg.

 

My gorąco polecamy uziemiać się każdego dnia minimum 30 minut, dla relaksu i dla zdrowia.
Gdy tylko można, chodźcie boso – nie krepujcie się!


A poniżej pół żartem, pół serio przedstawiamy krótki film instruktażowy dynamicznego uziemiania w wykonaniu „maestro" Marcina.


           

 

 

Literatura:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31831261/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25848315/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22757749/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22420736/powrót ››


 

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

zostaw nam wiadomość

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Zadzwoń:

666 363 001
 

lub napisz:
kontakt@dobroduszy.pl