rezerwuj wizytęporada zielarska

Gabinet Terapii Naturalnych


Medycyna Manualna Hirudoterapia Terapia Wisceralna Akupunktura Fitoterapia Terapia Ruchem

strzałka

Aktualności

. . . .

 

03 07.2022

Komplementarna Terapia Pijawką Lekarską

Dzisiaj news - który nie jest świeży - bowiem musiał dojrzeć ^^ albo my do niego..

Ponad miesiąc temu byliśmy na szkoleniu z Komplementarnej terapii pijawką lekarską organizowaną przez HumanTherapy Holistyczna Medycyna Manualna i prowadzoną przez Damiana Jędrzejczyka i Magdalenę Kuklewicz. Nie było to nasze pierwsze szkolenie z terapii pijawkami, więc nasze oczekiwania - powiem szczerze - nie były wygórowane, raczej chcieliśmy odświeżyć wiedzę i zobaczyć inny punkt widzenia, chociaż znając Damiana, mogliśmy spodziewać się wszystkiego ????

Cóż tu rzec.. Było grubo ????????????

Połączenie teorii typowo medyczno-lekarskiego użycia pijawek, z perspektywą pracy ukierunkowaną na układ limfatyczny i teorią mikrokrążeniowego usprawniania Pijawką Lekarską. Do tego dogłębne zrozumienie pracy drenażowej poprzez poszczególne kanały meridianowe z Medycyny Chińskiej, a na dokładkę snajperskie aplikacje igłowe, elektroakupunkturowe usprawniające układ naczyniowy i oczywiście połączenie tej pracy z autorskim programem komplementarnej terapii trzewi samego Damiana. Wisienką na torcie można uznać przypomnienie o połączeniu moksoterapii oraz baniek ogniowych przy terapii pijawkami i terapii masażu brzucha.

Otrzymaliśmy ogrom wiedzy. To szkolenie zdecydowanie zasługuje na często dzisiaj nadużywane określenie - Komplementarnej Terapii. Natomiast osobiście uważamy, że potrzeba wnikliwej analizy tego co zostało przedstawione na szkoleniu, przestudiowanie liczącego prawie 300 stron skryptu (ze wspaniałymi rycinami układu limfatycznego, które trudno znaleźć w najbardziej szczegółowym atlasie!), zsyntezowanie tej wiedzy ze swoim doświadczeniem i dopiero to pozwala uświadomić sobie, jak cennej wiedzy i umiejętności, stało się posiadaczem, by móc świadomie wykorzystać to w gabinecie.

Wiele gabinetowych problemów i procesów - wydawało by się - bez wyjścia, zostało tu odczarowanych, zrewidowanych i zrozumianych na nowo. Kolejne pytania już się zrodziły ale wiem na pewno, że to nie ostatnie szkolenie u Damiana ????

#humantherapy #hirudoterapia #terapiapijawka #naturopatia #terapienaturalne #żywiec #medycynanaturalna #dobroduszy #terapiawisceralna #masazbrzucha #medycynamanualnapowrót ››


 

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

zostaw nam wiadomość

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Zadzwoń:

666 363 001
 

lub napisz:
kontakt@dobroduszy.pl